Melis Çolak Hakkında

Merhaba, Rafineri’ye hoşgeldiniz.

Ben Melis Çolak, dijital içerik yazarı, İçerik Küratörü ve bibliyofilim. Açık Kaynak Fikirler’in genel yayın yönetmeni ve Rafineri’nin kurucusuyum. 

Teknik üniversiteden şehir plancısı diplomam var ama mezuniyetten sonra, İstanbul’da bir çok dergide editörlük, genel yayın yönetmenliği ve metin yazarlığı yaptım. Hatta bir tanesini kendim kurdum.

Süslü üçüncü şahıs özgeçmişime buradan ulaşabilirsiniz. Ama önce kendimle ilgili söylemek istediğim bir kaç şey var;

35 yaşımdan sonra; 

İstanbul’dan Berlin’e taşındım. Harika bir kız çocuğu Dünyaya getirdim, tek başıma büyüttüm . Almanca öğrendim, bir sürü milletten yeni insanlar tanıdım. Bisiklet sürmeyi öğrendim. Hikayeler yazdım, yarışmalara yolladım. 25 kilo verdim. Şiddetsiz iletişim, öz şefkatli farkındalık ve An’ın farkına vardım. Şehir planlama diplomamı dosyalayıp kaldırdım, UC Davis’den Content Marketing Strategy eğitimi aldım.İçerik ve marka pazarlama öğrendim, kendi işimi kurdum.

Öğrenmek yaşam boyu sürmesi gereken bir kavram. Çok okudum bu süreçte, çok araştırdım. Bir sürü eğitim aldım. Kendi kendimin yaşam koçu oldum. Ama herşeyden önce gerçek, işe yarayan kaynak nasıl bulunur önce onu öğrendim. 

Kendimi gerçekleştirme çabam devam ediyor. Hem bunun için, hem de işim gereği her gün Almanca yada İngilizce yayın yapan bir çok çevrimiçi dergiyi, web sitesini, araştırma kurumlarının bültenlerini okumaya, karşılaştırmaya ve sonuç üretmeye devam ediyorum. 

Bu yolda elde ettiğim bilgileri, linkleri, bakmanızı önereceğim siteleri Türkçe ve ücretsiz olarak sizinle de paylaşmamı istiyorsanız haftalık bültenime abone olun